Ana Sayfa İmplant Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four Uygulaması

İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda diş eksikliğinin önüne geçilir ve kişi hayatına eksiksiz bir şekilde devam eder. İmplant uygulamasının geliştirilmesi ile birlikte ortaya çıkan al on four tekniği ise tüm diş kayıplarında kullanılan bir implant hizmeti sunar.

Yaş ilerledikçe kişilerin ağzındaki diş kayıplarında artış olur. Bazı hastalarda bu durum o kadar ilerler ki hastanın ağzında hiç diş kalmaz. İşte bu gibi durumlar yaşayan hastaların imdadına ise all on four tekniği yetişir.

All On Four Tekniğinin Temel Olarak Mantığı Nasıldır?

All On Four tekniğinde hastanın ağzında hiç diş bulunmaz. Dişsiz çeneye toplamda dört adet implant uygulanır. Uygulanan bu implantlar dişleri tutacak merkezler görevini görür. Çeneye sabitlenen bu dört implanta diş protezi takılır ve hasta dişlerine kavuşmuş olur. Ayrıca tüm bu işlemler sadece bir gün süren kolay ve zahmetsiz bir uygulamayı hastalara sunar.

All on four uygulaması

All On Four İmplant Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

All on four tekniğinin birçok faydası vardır. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tüm diş kaybı yaşamış hastaların diş sahibi olması sağlanır.
 • Yaşı ilerlemiş hastaların kolaylıkla yemek yiyebilmesi sağlanmış olur.
 • Kısa sürede uygulanabilir.
 • Hastaların protez diş kullanımının önü açılır.
 • İşlem kısa sürdüğünden doktor açısından da yorucu olmaz.
 • All on four işlemi, diğer implant işlemlerinden farklı olarak cerrahi bir müdahale olarak sayılmaz.
 • Bu işlemi yapmak isteyen hastalarda çene kemiği yoğunluğu ve yüksekliği şartı aranmaz.
 • İhtiyacı olan her hastaya uygulanabilir.
 • Kolay ve acısız bir diş tedavisidir.
 • Kişiye özel yapıldığı için estetik açıdan güzel bir görüntü sunar.
 • Bu implant çeşidinin bakım ve temizliği de diğer implantlara göre daha az yorucu ve kolaydır.

All On Four İmplant Uygulaması Pahalı Mıdır?

All on four işlemi hiç dişi olmayan hastalara uygulandığı için hastalar yüksek maliyet korkusu yaşar. Fakat bu işlem sırasında her diş için bir implant uygulanmaz. Sadece dört adet implant kullanılarak tamamlanan bu işlem sayesinde hastalar uygun fiyatlara dişlerine sahip olurlar. Ayrıca bu işlem için özel bir çene kemiği özelliği aranmadığından çene yükseltme, greft ekleme gibi ekstra işlemler yapılmaz.

All On Four Diş İmplant Tedavisini Herkes Yaptırabilir Mi?

All on four implantlar, bulantı problemi olmayan, kronik rahatsızlığı olmayan 18 yaşını aşmış, alt ya da üst çenesinde ya da her ikisinde de diş bulunmayan tüm hastalara uygulanabilir. All on four tekniğine uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bir diş hekimine görünmeniz yararlı olacaktır.

All On Four İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

All on four işlemi yapılmadan önce hastanın bu işleme uygun olup olmadığına bakılır. Bunun için hastanın çene filmleri çekilir. Radyolojik ve klinik muayenesi de gerçekleştirilen hasta, bu tedaviye uygun görülürse tomografi çekilir ve gerekli ölçümler yapılır. Bu işlemlerden sonra tedavinin ilk aşaması olan dört adet implant hastanın ağzına yerleştirilir. Hemen sonrasında aynı gün tedavinin ikinci aşaması olan diş protezi hastanın ağzına koyulur.

Tedavi sırasında hastanın ağzına yerleştirilen bu ilk diş protezi geçicidir. Hasta ilk üç ay bu geçici diş protezi ile dişlerine alışmaya çalışır. Üç ay sonunda hiç bir sorun yaşamayan kişiye kalıcı protezleri uygulanır. All on four tekniği sayesinde hasta kısa sürede dişlerine kavuşmuş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...