Ana Sayfa İmplant Bütün Dişleri İmplant Yaptırmak

Bütün Dişleri İmplant Yaptırmak

Günümüzde gelişen dental sektörünün hayatımıza kattığı en önemli tedavilerden birisi implant tedavisidir. Bu tedavi o kadar ilerlemiş durumdaki tekli diş kayıpları yanı sıra çoklu diş kayıplarında da hastaların umudu olmuştur. Bu alanda yapılan yenilikler ve teknolojik atılımlar hiç dişi bulunmayan hastalara da umut ışığı sunmaya başlamıştır.

Ağız içinde hiç diş bulunmaması durumunda ortaya çıkan eksikliği gidermek adına total adı verilen bir işlem geliştirilmiş ve dişi bulunmayan hastaların diş sahibi olmasının önü açılmıştır. Bu yöntemler birlikte hastada aranan tek nitelik ise yeterli çene kemiği miktarı ve yüksekliği olmaktadır. Çene kemiği yeterli ve implant yapılacak kadar yüksek olan kişilerde implant tedavisi uygulanmaya başlanmıştır.

bütün dişleri implant yaptırmak

Bu Durumda Tek Çözüm İmplant Mıdır?

Hiç dişi bulunmayan kişiler, başka birçok yöntem ile diş sahibi olabilirler. Bu tedavi yöntemlerini şöyle sıralamak da mümkündür:

  • Hareketli protez,
  • Köprü,
  • Parsiyel protez.

Yukarıda maddelendirilen tedaviler, total diş kayıplarında hastaların sıkça başvurduğu yöntemlerdir. Fakat bu işlemler implant tedavisi kadar uzun ömürlü, kullanışlı ve sağlıklı değildir. Çünkü yukarıda bahsedilen bu işlemler zamanla hastanın çene kemiğinin erimesine neden olmaktadır. İmplant tedavisi ise doğru ve temiz kullanıldığında uzun yıllar hatta bir ömür boyunca kullanılabilmektedir. Hastalar implant tedavisi ile gerçek histe dişlere sahip olurken, diğer yöntemler bu rahatlığı ve estetiği vermez. Kullanımı ve temizliği de implant dişlerden epey farklıdır ve daha uğraştırıcıdır.

Eksik diş tedavisinde bu sebeplerle dental implantlar daha yararlıdır çünkü diş implantları çene kemiğinin erimesine engel olur ve gerçek diş hissiyatı sunduklarından daha çok tercih edilir.

Total İmplant Uygulamasında Ağıza Kaç İmplant Uygulanır?

İmplant işlemi tekli olarak uygulanacağı zaman her diş için bir tane olmak üzere yapılmaktadır. Fakat tüm diş için uygulanan total implant işleminde implant işlemi her diş için bir tane olmaz. Bunu bilmeyen birçok hasta maliyetin çok yüksek olacağı ve çok uzun ve acılı bir işlem olacağı kaygısı edinerek total implant uygulamasından uzak durmaktadır.

Tam dişsizlik durumda ağıza uygulanan total implant tedavisinde implant sayısı, bir çene için sekiz adet olmak üzere, toplam da iki çeneye on altı tanedir. Bu 16 implant ile ağıza tüm diş ekleyebilmek mümkündür. Düşünüldüğü bu implant uygulaması, çok uzun ve acılı aynı zamanda maliyetli bir işlem olmaktan çıkar.

Tüm Diş Kaybı Yaşayan Herkes İçin Süreç Eşit Midir?

Her dental tedavide olduğu gibi total implant işleminde de süreç her hasta için aynı şekilde ilerlemez. Çünkü bu işlem için çene kemiği yoğunluğu ve kalınlığı önemlidir. Yeterli çene kemiğine sahip hastalar ile daha çok sorunlu hastalara uygulanacak implant sayısı ve yan tedavi işlemleri farklılık göstermektedir.

Sizin için bu konuda en net cevabı verecek kişi diş hekimleridir. Eğer total implant tedavisi yaptırmak istiyorsanız, alanında uzman ve deneyimli bir diş hekimine muayene olup gerekli filmleri çektirmeli ve onun önerileri doğrultusunda net bir fikir sahibi olmalısınız.

Geçici  Diş Uygulaması Nedir?

Diş implantı tedavisi sırasında hastalar tedavi sırasında ne kadar süre dişsiz kalacağını merak eder. Hatta birçok insan sosyal ilişkilerini düşünerek implant tedavisini geciktirir. Bu durumun önüne geçmek için ise geçici diş uygulaması geliştirilmiştir. Böylece hastalar, tedavi sırasında gerçek dişlerine kavuşmadan önceki sürede geçici dişler ile hayatına devam eder. Böylece sosyal yaşantı açısından hastalar, sorun yaşamadan gerçek dişlerine kavuşabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...