Ana Sayfa İmplant İmplant Yaptırdım Pişmanım

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi ki de mümkün değildir. Bu yazımızda implant tedavisi yaptıran ama sonucunda yaşadıkları sorunlar dolayısıyla pişman olan hastaların yorumlarına göz atacağız.

Kullanım uzun ömür ve estetik açıdan birçok hastayı memnun eden implant tedavisi, aynı etkiyi herkeste yaşatamıyor. Bu nedenle bazı ülkelerde implant işlemi yaptırmak, sağlıklı bulunmayarak ve riskli olduğu düşünülerek yasaklanmış bir tedavi olmaktadır.

Bazı Ülkelerde İmplant Yaptırmak Neden Yasaklanmıştır?

İmplant tedavisi hastalara birçok avantaj sunan, kullanışlı bir tedavidir. Fakat bunun yanında bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bazı ülkeler bu dezavantajları fazla ve riskli bulduğundan implant tedavisini yasaklamıştır.

Bazı ülkelerde implant tedavisinin yasaklanmış olmasının temel nedeni ise bu ciddi operasyonda kullanılan malzemelerin sahte malzemelerle üretilebilir olması durumudur. Sahte implantların varlığı hastanın hayatını oldukça riske sokabilir. Bu riski göze alamayan ülkeler, implant işlemini tümden yasaklamıştır.

İmplant diş sorunları

İmplant Yapımının Yasak Olduğu Ülkeler Hangileridir?

İmplant tedavisinin yasaklı olduğu en çok bilinen ülke ABD’dir. Bu yasaklamanın temel nedeni ise implant malzemesinin yüzde yüz, saf titanyum elementinden oluşmaması durumunun önüne geçilemeyecek olması ve bu durumun doğuracağı riskleri kökten bitirmek olarak belirtilmiştir.

Kalitesiz ve Sahte İmplantlar İnsan Sağlığını Olumsuz Olarak Etkilemektedir

Özellikle Bulgaristan, Malezya ve Çin gibi ülkelerde üretilen ve tüm dünyada hastalar tarafından kullanılan diş implantları saf titanyum değil, titanyum alaşımı içeren katkılı malzemeler kullanarak üretiliyor.

Bu implantları yaptıran hastalar ise uzun vadede sağlıklarından oluyorlar. Çok ciddi sağlık problemine neden olan bu implantlar, birçok hastayı da tedaviden uzaklaştırmaya yetiyor. Çünkü sahte ve kalitesiz malzemeden üretilen implantlar, hastalarda diş kaybından, kansere kadar birçok sorun çıkmasına neden olmaktadır.

İmplant Yaptırırken Kaliteli Malzeme Kullanıldığını Nereden Anlarım?

İmplant tedavisi gerçekleştirirken temel olarak bakılması gereken nokta, implantın tanınır ve güvenilir bir markaya sahip olmasıdır. Buna dikkat edilerek seçilen markanın sertifikası olup olmadığı da muhakkak kontrol ettirilmelidir. Malzeme kalitesinden emin olduğunuz ve diş hekiminize de danıştığınız bu marka implantı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

İmplanttan Pişman Olan Hasta Yorumları

İmplant işlemi sonrası pişman olan hastaların yorumlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sadece tek dişine implant yaptıran bir hasta, bir süre sonra diş etimde acı, kanama ve şişlik farkettim. Bunun üzerine implantın doğru yerleştirilmediğini öğrendim ve implant işlemi yaptırdığım için çok pişman oldum.
  • Çok kaliteli bir implant aldığını vurgulayan bir hasta ise yaşadığı durumu şu şekilde belirtmekte: İmplantımın düşme nedeni olarak çene kemiğim gösterildi. O kadar acıyı ve ağrıyı boşuna çekmiş oldum. Üzerine bir de para kaybetmiş oldum.
  • İmplant tedavisi sonrasında yüzü, boğazı ve dudaklarının şiştiğini belirten bir hasta ise, dışarıya bile çıkamadım, işe gidemedim. Sosyal olarak hayatımı olumsuz olarak etkileyen bu tedaviyi yaptırdığıma pişman oldum. Doktorlar ise alerjik bir reaksiyon geliştirdiğimi söylediler.
  • İmplant işlemi yaptıran ve pişman olan bir başka hasta ise yaşadığı sorunu şu şekilde anlatmakta; kesinlikle bir daha implant tedavisi yaptırmam. Çünkü çene kemiğim delindi ve uyuşturucu iğneye rağmen ben bunu hissettim. İyileşme süreci ise bir hayli uzundu.
  • İmplant tedavisinin gerçek bir diş hissiyatı vermediğinden yakınan bir hasta ise, implant dişler her ne kadar diş gibi ağzınızda duruyor ve kullanışlı ise de kendi dişiniz gibi hissedemiyorsunuz demiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...