Ana Sayfa İmplant İsviçre İmplant Fiyatları

İsviçre İmplant Fiyatları

İsviçre İmplant Fiyatları

İsviçre, implant alanında önemli çalışmalar ve geliştirmeler yapan ve bu çalışmalar ile adını dünyaya duyurmayı başarmış bir implant cennetidir. Birçok markaya ev sahipliği yapan İsviçre, kalite ve teknolojik atılımları ile implant konusunda adından sıkça bahsettirir hale gelmiştir. Dünya genelinde birçok ülkeden diş hekimleri ve hastalar implant tercihlerini İsviçre implantlardan yana kullanmaktadır.Ülkemizde de İsviçre implantlar çokça tercih edilmektedir.

İsviçre İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

İsviçre implantların hastalar ve diş hekimleri tarafından tercih edilmesinin ilk sebebi malzeme kalitesinin ve işçiliğinin yüksek olması, ikinci en önemli nedeni ise kişiye göre üretim yapabilmeleridir. Her kemik ve ağız yapısına uygun olarak üretilen çok çeşit yelpazesine sahip bu implantlar doğal olarak diğer implantlara nazaran biraz daha maliyetli olabiliyor. Ortalama olarak bir İsviçre implantının ücreti 400 dolar civarında olmaktadır.

Fakat unutulmaması gereken temel koşul ise ihtiyaçlarınızdır. Çünkü ağız yapısı, ihtiyaç duyulan implant sayısı, kemik yeterliliği de implant fiyatına doğrudan etki yapan unsurlardır. Ayrıca implant tedavisi cerrahi bir operasyondur ve yetkinliği olan diş hekimleri tarafından, hijyenik ve teknolojik yeterliliğe sahip kliniklerde yaptırılmalıdır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında implant fiyatından çok kalitesine dikkat etmenin önemli olduğudur. En doğru fiyat bilgisi için bir diş hekimine başvurmak ve ihtiyacınız doğrultusunda daha sağlıklı bir fiyat bilgisi almanızı öneririz.

İsviçre implant

İsviçre İmplant Fiyatları Sabit Midir?

Yerel olsun ya da ithal olsun, tüm implant fiyatları döviz kuruna bağlı olarak fiyat artış ya da düşüsü yaşayabilir. Fakat tıbbı malzemelerde ya da hastanelerde bu fiyat döviz kuru her yükseldiğinde ya da düştüğünde ani değişiklik göstermez. Çoğunlukla belli periyotlarda döviz kuru sabitlenir. Böylece fiyatlardaki küçük ve ani yükselme ve alçalmalardan doğrudan etkilenmezsiniz.

Ama uzun vadede implant tedavinizi ne kadar geciktirirseniz o kadar çok ücret ödersiniz. Yerel üretim ürünlerin dövizdeki dalgalanmalardan etkilenmesinin nedeni ise kullanılan malzemelerin de döviz ile ve yurtdışından temin edilmesinden kaynaklanır.

İsviçre İmplant Markaları Nelerdir?

Dünyanın birçok yerinde İsviçre implantlar kalitesi ve ağız uyumu ile çokça tercih edilmektedir. Avrupa’da en çok tercih edilen implant markaları genellikle İsviçre menşeilidir. Ülkemizde de İsviçre implantlar sık sık kullanılmaktadır. En çok bilinen ve tercih edilen İsviçre implant markalarını ise şöyle sıralayabiliriz: Nobel Biocare, ITI Straumann ve Zimmer.

İsviçre İmplantların Faydaları Nelerdir?

  • Malzeme bakımından İsviçre implantlar çok kalitelidir.
  • İsviçre implantların işçiliği yüksektir.
  • İsviçre implantların ağız uyumu son derece iyidir.
  • İsviçre implantlar uzun ömürlü kullanım sağlarlar.
  • İsviçre implantlar doğru bakım ve temizlik sağlandığında enfeksiyon ve diş eti problemine sebep olmazlar. Çene kaybı, implant kaybı ve benzeri sağlık problemlerine neden olmazlar.
  • Ürün çeşitliliği çok olduğundan her ağız yapısına uygun bir İsviçre implant bulmak kolaydır.
  • İsviçre implantlar diş protezleri ile yüzde yüz uyum sağlarlar.
  • İsviçre implantların bakımı ve temizliği kolaydır.
  • Estetik açıdan bu implantlar doğal görünüme sahiptir.

İsviçre İmplant Markalarını Tercih Etmek Güvenli Midir?

İsviçre implantlar saf titanyum içeren alaşımlar ile yapılırlar. Bu sebeple uzun ömürlü ve sağlıklı bir tedavi sunarlar. Bu implantlar ayrıca sertifika sahibidir. Böylece İsviçre implantları gönül rahatlığı ile kullanmak mümkündür. İsviçre implantlar gelişen teknolojiye uyumlu olarak üretilirler, yenilikçidirler bu nedenle son teknoloji ve kaliteli ürünler imal edilir. Kalite ve ağız ile uyumu göz önüne alındığında bu implantları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...