Ana Sayfa İmplant Lazerli İmplant Tedavisi

Lazerli İmplant Tedavisi

Lazerli İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, gün geçtikçe ilerlemektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte uygulanan bu cerrahi tedavide daha az acı veren yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan en önemlisi de lazerli implant tedavisidir. Yeterli kemik kalınlığına sahip, yetişkin her birey lazerli implant tedavisi yaptırabilir. Bu tedavinin en büyük yenilikleri dikişsiz ve az acılı bir uygulama olmasıdır. Dikiş kullanılmayan bu tedavi sayesinde hasta daha çabuk iyileşir, daha az acı hisseder ve işlem anında acı hissetmez.

Lazerli implant tedavisinde temel olarak çene kemiği üzerindeki kesme ve kapatma işlemi lazer uygulaması ile yapılır. Böylece diş hekimi de uygulama sırasında daha az zaman harcamış olur.

Lazerli implant

Lazerli İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazerli implant tedavisi, teknolojik olarak diğer implantlara göre daha teknolojik araçlar kullanımı gerektirir. Lazerli implant tedavisine başlamadan önce hastanın diş analizi ve ağız yapısı bilgisayarlı tomografi ile üç boyutlu olarak çekilir. Bu çekim ile hastaya implant işleminin yapılıp yapılmayacağına bakılır. Bu sırada hastanın çene kemiği dolgunluğu dikkate alınır.

İmplant yapılacak olan hastanın ağzında implant noktaları lazer ile kesilir. İmplant ilgili yere takıldıktan sonra yine lazer yöntemi ile kesilen noktalar birbirine kaynak yapılır. Böylece hem zamandan tasarruf edilir hem de acıdan taviz verilir.

Lazerli İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerli implant tedavisinin en büyük avantajı işlemin kısa sürmesidir. Bu hem işlemi yapan doktorun daha az zaman harcamasını ve daha az yorulmasını sağlar hem de hastanın uzun saatler acı duymasının önüne geçer. Lazerli implant tedavisi çok kısa sürer. Dakikalar içinde implantınız yerine koyulmuş olur. İmplant işleminin ikinci kısmı olan porselen diş uygulaması dahil tüm uygulama toplamda 2 saate sonlanmış olur.

Lazerli İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Lazerli implant tedavisi sırasında birkaç farklı lazer çeşiti kullanılabilir. Bu lazer çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz; erbium, co2, diode ve nd-yag lazerleri. Tedavi sırasında hangi lazerin kullanılacağına diş hekimi karar vermektedir. Lazerli implant tedavisi sırasında bu lazer çeşitlerinden biri ya da birkaçı kullanılabilir.

Lazerli İmplant Tedavisinin Olumlu Yanları Nelerdir?

  • İşlem kısa sürdüğünden diş hekimi için avantajlıdır.
  • İşlem kısa sürdüğünden hasta daha az acı hisseder.
  • Kesim ve dikim işlemi lazer ile yapıldığından yaralar daha çabuk iyileşir.
  • Hasta daha çabuk günlük hayatına döner.
  • Hasta işlem sonrasında çok az acı hisseder.
  • Sadece işlem yapılacak alana lazer uygulanabildiğinden başka dokular zarar görmez.
  • Kaliteli bir tedavi yaptırılmış olunur.
  • Risk azdır.
  • Diş etinde gıda birikimi durumu yaşanmaz.
  • Colombus Bridge ve All On Four işlemleri lazerli implant ile yapıldığında daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlar.

Lazerli İmplant Tedavisinde Dikkatli Olmak Gerekir

Lazerli implant tedavisi, son teknoloji bir implant tedavisidir. Bu sebeple tedavi öncesi seçilecek hastane ve doktora çok dikkat edilmelidir. Diş sağlığı söz konusu olduğunda dikkatli seçimler yapılmalıdır çünkü burada yapılacak küçük bir hata tüm vücudu etkileyecek boyutta enfeksiyon yaratabilir. Diş ve çene kaybına neden olabilir. Bu nedenle lazerli implant tedavisinde uzman ve deneyimli bir hekim, güvenilir ve hijyenik bir hastane ve teknoloji bakımından yeterli bir ortam sağlanmalıdır.

Lazerli İmplant İşlemi Sonrasında Beslenme ve Bakım

Lazerli implant işlemi sonrası hasta kısa sürede iyileşir. Bu sebeple ilk bir kaç gün sert yiyecekler tüketmemek yeterli olacaktır. Bunun yanında sıvı gıdalar tüketmek daha doğrudur. Ayrıca her yemekten sonra ağız çalkalanmalı, şekerli ve gazlı içecekler, tütün ürünleri bir süre kullanılmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...