Ana Sayfa İmplant Oxy İmplant Nedir?

Oxy İmplant Nedir?

Oxy İmplant Nedir?

İmplant uygulaması uzun zamandır diş alanında yapılan ve ağız sağlığına önemli katkılar sunan bir uygulamadır. Diş ve ağız sağlığı açısından yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde gelişen Oxy implantlar ise bu teknolojik atılımın en önemli kanıtlarından biridir. Eksik diş tedavilerinde kullanılan bu uygulama ile insanların geri dönüşü olmayan diş kayıpları artık geçmişte kalmıştır.

Neden Oxy İmplant Tercih Etmeliyim?

İmplant teknolojisi kadar, implantın markası da ağız ve diş sağlığı için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Oxy implantlar, birçok ülkede ve birçok diş hekimi tarafından kullanılan önemli markalardan biri olmuştur. Uluslararası pazarda etkin bir biçimde tercih edilen bu marka, kalitesi ve uzun ömürlü oluşu ile rahatlıkla tercih edilebilir.

Oxy implant

Oxy İmplant Özellikleri Nelerdir?

Oxy implantlar, yüksek teknoloji araçları ile üretildiğinden ağız yapısına daha kolay uyum sağlanır. Kişiye özel ağız yapısı ayrıntılı bir şekilde implanta uygulanabilir. Gelişen teknoloji sayesinde bu ürünler çok sağlamdır ve doğru bakım ile uzun yıllar kullanılabilir. Çünkü bu implantlar, diğer benzer implantların aksine altıgen form kullanılarak üretilir. Bu sayede ağız içinde altı dayanak noktası yaratılır. Böylece birçok implantın karşısında Oxy implantlar daha dayanıklı hale gelir.

Oxy implantlar değişken platform özelliğine de sahiptir. Ağız içinde zamanla meydana gelen tahriş durumu Oxy implantlarda en alt seviyede seyreder. Doğal görünümü amaçlayan tasarımı ile oxy implantlar dışardan fark edilmez, estetik açıdan da kaliteli sonuçlar verir.  Oxy implanların çeneye tutunma ve ağızla bir olması kullanıcı kolaylığı sağlamaya yardımcı olur.

Oxy İmplant Hangi Ülkede Üretilir?

Oxy implantlar, Miomec firması tarafından İtalya’da üretilmektedir. Miomec firması, son teknoloji kullanan, ağız ve diş sağlığı alanında önemli bir yere sahip ve uluslararası saygınlığı olan bir firmadır. Bu firmada tasarlanan Oxy implantlar, biomedikal mühendislik teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Miomec firması, uluslararası arenada kendini kanıtlamış, yurtiçi ve yurtdışı pazarında adını duyurmuş, geniş bir üretim ve dağıtım sistemine sahip bir marka olarak hastalara Oxy implantları sunmaktadır.

Türkiye’de Oxy İmplantlara Ulaşım Kolay Mı?

Oxy implant üreticisi Miomec’in, diş sektörü kapsamında ülkemizle yaptığı özel anlaşmalar bulunmaktadır. Konum olarak da diğer avrupa ülkelerinden daha yakın mesafede olan İtalya’da üretilen bu implantların, ülkemize geliş fiyatı bu sayede diğer avrupa ülkelerine nazaran daha ucuza mal olmaktadır. Bunların yanında Miomec firması, Türk ağız yapısına uygun Oxy implantlar üretmektedir.

Herkes Oxy İmplant Yaptırabilir Mi?

Her implant uygulamasının temelinde, hastanın çene kemiğinin yeterli kalınlıkta olması beklenir. Bu çene kemiği kalınlığına sahip her yetişkine Oxy implant uygulaması yapılabilir. Diş gelişimi 18 yaşına kadar devam ettiğinden, diş hekimleri hastaların, implant uygulaması için bu yaş sınırını geçmesini uygun görmektedir.

Oxy İmplantların Sağlamlığına Ne kadar Güvenebilirim?

Oxy implantlar, üretim aşamasında kullanılan malzeme ve teknoloji ile birlikte gerçek bir diş kadar sağlam sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bakımı iyi yapılan bir ağızda, Oxy implantın doğal yollarla düşmesi ya da kırılması mümkün değildir. Fakat gerçek dişinizin düşmesi ve kırılması kadar, Oxy implantların da darbe ya da kaza gibi durumlarda kırılma ve düşme ihtimalleri vardır.

Yukarıda bahsettiklerimize ek olarak, kötü ağız bakımı ve sağlığı bozulmuş bir diş eti Oxy implantınızın düşmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle implant uygulamasından sonra dişlerinize normalinden iki kat daha fazla bakım yapmanız, implantınızın ömrünü uzatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...