Ana Sayfa İmplant Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları

İmplant çeşitlerinden biri olan Straumann implantlar, diş tedavisi alanında birçok implant çeşidine göre daha kaliteli olarak kabul edilir. Sahip oldukları kalite ile ön plana çıkan bu implantların çok fazla çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile birlikte Straumann implantlar, diğer implantlara göre daha pahalı hale gelmiştir.

Straumann implantlar, üretimde kullanılan teknolojik atılımlarla ve malzeme kalitesinin yanında, kemik dokusuyla iç içe geçen bir işçilik kullanılarak üretilirler.  Bu sayede uzun yıllar kullanım özelliği kazanırlar. Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu özellikler sayesinde Straumann implantlar birçok ülke, diş hekimi ve hasta tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Straumann İmplant

Straumann İmplant Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Straumann implantlar, yüksek kalite ve yüksek teknoloji ürünleridir. Bu implantların üretimi sırasında yüksek kalite bir titanyumdan yararlanılır. Yüz de yüz titanyum alaşımı kullanılarak elde edilen Straumann implantlar, diğer birçok implanta göre daha kaliteli olurlar. Bu durum da doğal olarak bu implantların fiyatını yükseltmektedir.  Bunun yanında ağız içi uyumu ve uzun yıllar kullanım sağlaması ile de Straumann implant fiyatları yükselir.

Temel olarak bu implantların fiyatı; onaylı bir marka olması, malzeme kalitesinin yüksek olması, işlem sırasında kullanılacak implant sayısı ve tedavi işlemini yapacak doktorun niteliğine göre artış gösterecektir.

İmplant Markası Fiyat Üzerinde Ne Kadar Etkilidir?

Dünya genelinde implant işlemi birçok kişiye uygulanan, sürekli gelişim gösteren ve ilerleyen bir tedavi olmuştur.Bu tedavi yönteminin dünya genelinde kabul görmesi ve hastalara kolaylık sağlama yüzdesinin yüksek olması da birçok yerli ve yabancı markanın gelişmesini sağlamıştır.Böylece dünya genelinde implant üretimi yapan yüzlerce üretici firma ortaya çıkmıştır. Bu firmalardan birçoğu uluslararası satış da yapacak düzeyde tanınmış bir hale gelmiştir.

Bu alanda adını duyurmuş birçok kaliteye ve markaya sahip olan ülkelerin başında ise İsviçre gelmektedir. Straumann implant markası da İsviçre menşeili bir implant markasıdır. Birçok artı özelliği ile birlikte bu implantlar, diğer implantlara nazaran biraz fazla ücrete tabiidir.

İmplant Malzemesi Fiyat Üzerinde Ne Kadar Etkilidir?

Kaliteli bir implantın alaşımında, insan sağlığını olumsuz etkilemeyen ve ağızda başka maddeler ile etkileşime girmemesi ile ön plana çıkan titanyum ve zirkonyum elementleri kullanılmaktadır. Titanyum ve zirkonyumdan elde edilen diş implantları, organik maddelerle etkileşime geçmediği için bu implantlantlar, ağız içinde enfeksiyon ve benzeri durumların oluşmasını engeller. Doğal elementler olan zirkonyum ve titanyum, ağız içinde de uyumla yerini alır. Bu nedenle sağlık açısından da olumlu etkilere sahiptir.

Straumann implantların alaşımında, yüzde yüz titanyum kullanılır. Bu nedenle, insan sağlığı için olumlu etkilere sahiptir. Tüm bu nedenlerle malzeme kalitesi doğrudan Straumann implantların ücretini yükseltir.

İmplant İşlemini Yapacak Diş Hekimi Fiyat Üzerinde Ne Kadar Etkilidir?

Diş hekimleri, tıpkı tıp eğitimi alan ve birçok farklı alanda uzmanlık edinen doktorlar gibi çeşitli alanlarda uzmanlaşırlar.  Nasıl bir kalp cerrahından mide problemi için yardım alınamaz ise her diş hekiminden de implant tedavisi yapması beklenemez. İmplant tedavisi uzmanlık gerektiren cerrahi bir operasyonu içerir. Bu nedenle herhangi bir diş hekimi değil, alanında uzman ve tecrübe kazanmış diş hekimlerinde tedavi olmak doğru olacaktır.

Diş hekimi tercihi böylece, doğrudan implant fiyatı üzerine etki eder. Tecrübesiz ve alanı bu işlemi yapmaya elverişli olmayan bir diş hekimi; implantın ağıza yanlış oturtulması, implant yuvasının yanlış delinmesi, bu işlem sırasında çene kemiğini delme gibi birçok hata yapabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...