Ana Sayfa İmplant Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

İmplant işlemi, maliyetli ve zorlu bir diş tedavisidir. Bu diş tedavisini üniversite hastanesinde yaptıracak olan kişiler, özel hastane kadar olmasa da, bir miktar para ödemek durumda kalır. Çünkü implant tedavisinin ücreti, asıl olarak malzemeden kaynaklanır. Bunun yanında implant sayısı da, ödenecek tutar üzerinde etkilidir.

Üniversite hastanelerinde implant tedavisi sırasında alınan ücret ortalama olarak, 1000 lira ila 2000 lira arasında değişmektedir.

Üniversite Hastanelerinde İmplant İşlemi İçin Ücret İstenir Mi?

Diş implantları son derece maliyetli ve uzun soluklu diş tedavisi işlemleridir. Bu nedenle devlet hastanesi, üniversite hastanesi, klinik ve özel muayeneler, farklı miktarlarda da olsa belli miktarlarda ücret istemektedir. Bazı özel durumlar (örneğin engelli olma durumu, sıkıntılı bazı rahatsızlıklar gibi durumlar) haricinde implant işlemi için bir miktar ödeme yapmanız beklenir. Yukarıda belirtilen özel durumlarda ise implant tedavisinin tamamı ya da belli bir kısmı devlet tarafından karşılanır.

Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) İmplant Ücretini Karşılar Mı?

İmplant tedavisi yaptırmak zorunda olan hasta, üniversite hastanelerinde ve devlet hastanelerinde yaptırdıkları bu işlem için, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen miktarda bir ödeme yapmak zorundadır. Bu ödeme, kişinin ihtiyaçları ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir.

Üniversite hastanelerinde implant tedavisi yaptıracak olan hasta, bazı sağlık durumları doğrultusunda, implant işlemine hiç para ödemeyebilir. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İmplant tedavisi yaptıracak hastada; travma, tümör ya da kist durumundan kaynaklı, kemikte yaşanan doku kaybı varsa,
  • İmplant tedavisi yaptıracak hastada; alt ve üst çene de çoklu diş kayıpları varsa,
  • İmplant tedavisi yaptıracak hastada; konjenital diş eksiklikleri varsa,
  • İmplant tedavisi yaptıracak hastada; damak ve dudak yarığı gibi doğumsal problemler nedeniyle yaşanan diş ve kemik dokusu kayıpları varsa,

İşlemin yapıldığı üniversite hastanesi ya da devlet hastanesi fark etmeksizin, tedavi işleminin ücretinin bir kısmı ya da tamamı, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) tarafından karşılanır.

18 Yaş Altı Vatandaşlara Uygulanacak İmplant Tedavisinden Ücret Alınır Mı?

İmplant tedavisi, bir çene cerrahisi işlemidir ve bu sebeple bazı sınırları vardır. Bu sınırlar yaşa, çene yapısına, ağız sağlığına ve kişinin genel sağlığına göre değişiklik gösterir. İmplant tedavisi yapılacak kişinin çene gelişiminin tamamlanması da yaşa bağlı alt sınırlardan biri olmaktadır. Bu nedenle gelişimini tamamlamamış olan, 18 yaş ve altındaki kişilere implant tedavisi uygulaması yapılmamaktadır. Bu kişiler ancak 18 yaşını doldurduklarında implant işlemi yaptırabilirler.

Sosyal bir devlet anlayışı ile özellikle sağlık alanında büyük atılımlar ve avantajlara sahip olan ülkemizde, 18 yaş altındaki her birey, üniversite hastaneleri ve devlet hastanelerinde, her türlü ortodontik tedaviyi ücretsiz olarak yaptırabilirler. Bu kişilerin hastane masrafları devlet tarafından, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile hastaneye ödenir.

Engelli Kişiler, İmplant Tedavisine Para Öder Mi?

Sosyal bir devlet olan ülkemizde özellikle sağlık alanında birçok işlem ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlar için ise sağlık alanında birçok tedavide hem öncelik hem de uygun fiyat sağlanır. Bunun yanında özellikle dövize bağlı olan malzemelerin kullanıldığı bazı tedavilerde uygulanan işlemlerin bir kısmı ya da tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Engelli vatandaşın, engel oranı yüzde 40 ya da bu oranın üzerinde ise kişi, üniversite hastanelerinde, özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde olmak üzere her yerde ücretsiz olarak implant tedavisi yaptırabilmektedir. Bu tedavilerin ücretleri, vatandaş adına devlet yani Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

Oxy İmplant Nedir?

Oxy İmplant Nedir? İmplant uygulaması uzun zamandır diş alanında yapılan ve ağız sağlığına önemli katkılar sunan bir uygulamadır. Diş ve ağız sağlığı açısından yaşanan teknolojik...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...