Ana Sayfa İmplant Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi günümüzde dental alanda sıkça kullanılmaya başlanan bir tedavi olmuştur. Bu gelişmiş tedavi birçok yerli ve yabancı implant markasının doğmasına öncülük etmiştir. Artık hastalar, yerli markalar sayesinde, ülkemizde üretilen birçok implant markasına da kolayca erişim sağlamaktadır.

Yerli üretim implant markalarının çoğalması ve kaliteli ürünler üretmesi hem ülkemiz hem de hastalar için çok önemlidir. Çünkü hastalar implant tedavisi için yüklü miktarlarda ödeme yapmak zorunda kalmaktadırlar. Yerli üretim bu ücretin kat ve kat düşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda ülkemizin  bu alanda adını duyurmasına da aracılık etmektedir.

Yerli implant

Yerli İmplantlar Fiyatları Pahalı Mıdır?

Yerli implant fiyatları, yabancı implant markalarına göre oldukça ucuzdur. Çünkü temelde lojistik ve döviz kuruna bağlı olarak fiyat farkı oluşturmazlar. Tabi yerli implant üretiminde de kullanılan malzemeler yurtdışından imal ediliyor olabilmektedir. Ama buna rağmen fiyatlar, yabancı markalara nazaran epeyce uygundur. Artık ülkemizde üretilen ve yüksek kaliteli birçok yerli marka vardır. Bu markalar adlarını yurtdışında duyurmaya ve sertifikalı ürünler üretmeye de başlamıştır.

İmplant tedavisi zorlu ve cerrahi bir işleme sahiptir, uzun solukludur. Bu nedenle işlem sırasında kullanılacak implantın kalitesi ve markası önemli bir yer tutmaktadır. Hastalar uzun ömürlü ve kaliteli markaları eskiden yurtdışından satın almak zorunda kalırken, artık yerli implant seçeneklerini de değerlendirme şansına sahip oluyorlar.

İmplant Fiyatları Hangi Durumlardan Etkilenir?

İmplant fiyatları birçok etkene bağlı olarak yükselmektedir. Bu etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hastanın ihtiyacı olan implant sayısı,
  • Hastanın implant işlemi öncesi yaptırması gereken yan tedaviler,
  • İmplantın markası,
  • İmplantın yerli – yabancı üretim olması,
  • İmplantın yapılacağı yer, hastane,
  • İşlemi gerçekleştirecek doktorun uzmanlığı ve tecrübesi.

Tüm bu etkileri göz önüne alırsak, yerli implant markalarını tercih etmek, işlem maliyetinizi önemli oranda düşürecektir.

Yerli İmplant Fiyatları İthal İmplantlara Göre Ucuzdur

Dünya çapında implant üretimi yapan birçok marka bulunmaktadır. Bu markalar kaliteleri ile yüksek fiyatlara mal edilmektedir. Bunun üzerine o implantın ülkemize gelmesi, ülkemizde döviz kurunun yüksekliği, hastanın ağız sağlığı ve işlemi yapacak doktor ve hastane de eklenince işlem ücreti epey yükselmektedir.

Son 10 – 15 yılda ülkemiz de de implant markalarının oluşması ile fiyat artışının asıl sebebi olan ithalat ve kur farkı önemli ölçüde azalmıştır. Böylece hastalar uygun fiyatlara implant tedavisi olmanın bir yoluna sahip olurlar. Öyleki son yıllarda diş tedavisi için ülkemize gelen turist sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu da ülkemizin alanda adını duyurmasında önemli olmuştur.

Bu noktada unutulmaması gereken ise implant markası yerli olsa bile kaç implanta ihtiyacınız olduğu, hastane ve doktor masrafı, ağız sağlığınızı da düşününce implant işleminin çok da ucuz bir işlem olmadığıdır. Yerli implantlar, yabancı menşeili implantlara göre oldukça uygundur ama implant işlemi tüm bileşenleri ile maliyetli ve zorlu bir tedavidir.

Yerli İmplantlar Gönül Rahatlığı İle Tercih Edilebilir Mi?

Yerli implantları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çünkü yerli implantların yabancı implantlardan kalite ve uzun ömürlülük açısından hiçbir farkı yoktur. İmplant işlemi yaptıracaksanız asıl dikkat etmeniz gereken yerli ya da yabancı üretim olsun, implantın kalitesidir. Yerli implantların uygun fiyatlı olması hastalar arasında çekince yaratmıştır.

Hastaların unutmaması gereken yukarıda da saydığımız nedenlerle bu implantların uygun fiyatlara satılıyor olmasıdır. Yerli implant kullanımda temel olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise implantın sertifikalı olmasıdır. Çünkü yabancı marka implantlara nazaran yerli markalarda daha fazla merdiven altı ürünle karıştırılma ihtimali vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları Diş implantı tedavisi son yıllarda yaygın olarak yapılan ve teknoloji ilerledikçe çokça gelişen bir uygulamadır. Tek diş eksikliğinde de çok diş eksikliğinde...

Bir Günde İmplant Yaptırmak – All On Four

Bir Günde İmplant Yaptırmak - All On Four Uygulaması İmplant tedavisi, tekli ya da çoklu diş kayıplarında kullanılan bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde hastalarda...

İmplant Yaptırdım Pişmanım

Eksik diş tedavisinde sıklıkla kullanılan implant diş tedavisi, birçok hastayı memnun ederken birçoğunu da pişman edebilmektedir. Herkesin bir tedaviden eşit şekilde memnun kalması tabi...

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir? İmplant işlemi uygulanırken temel olarak çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilir. Kesilen yerden çene kemiğine implant vidası takılır ve kesilen diş...